טרמיטים הינם חרקים מזיקי עץ קטנים בגודל של כ 3-8 מ"מ הניזונים ממוצרים המכילים תאית וליגנין כמו עץ ומוצריו.

עקב כך ביכולתם לגרום לנזק רב לרצפות פרקט ,מטבחים , רהיטי עץ ,קירות גבס , מבני עץ , קורות תמיכה בגגות וכד'  .

רגישותם לאור גורמת לכך שרוב פעילותם של הטרמיטים מתרחשת מתחת לפני השטח או בתוך העץ עצמו רחוק מעינינו.

כאשר הטרמיטים נדרשים לנוע בשטח חשוף.

הם יעשו זאת באמצעות תעלות בוץ מוגנות ואופייניות להם אשר גם משמשות אותנו כאמצעי ניטור נוסף לדעת על נוכחותם.

רבים נוטים לחשוב שאם אינם מתגוררים בבתי עץ הם מוגנים מפני מפגע הטרמיטים.

אך האמת רחוקה מכך ולמעשה אין סוג מבנה המוגן מפני טרמיטים.

הם מתקיימים בחברה מורכבת המסוגלת למנות עשרות אלפים ועד למיליוני טרמיטים ובה מעמדות ותפקידים שונים (מלך מלכה , פועלים , חיילים , מתרבים וכו' ) .

הטרמיטים בעבר כונו "נמלים לבנות" עקב הבלבול והדמיון לעין בלתי מיומנת בצורתם,  אך למעשה הטרמיטים שונים מאוד מן הנמלים .

בעוד שהנמלים מזדווגים פעם אחת במהלך חייהם, הטרמיט (המלך) חי לצד נקבת הטרמיטים (המלכה) ואלו מזדווגים בכל מספר ימים עובדה הגורמת לקצב התרבות מהיר ומתמיד ועל כן ישנה חשיבות רבה בזיהוי המפגע בהקדם הניתן ובקטילתם של המלך והמלכה בכל טיפול הדברה מקצועי כנגד טרמיטים.

לעיתים רבות יהיה מיקומו לא ידוע מחוץ לבית או למבנה בו נתגלו סימני נוכחות הטרמיטים הפועלים.

דבר זה מקשה מאוד בהדברתם וכל טיפול הדברה כנגדם   משום שרוב פעילותם של הטרמיטים הפועלים מתרחשת במקומות הסמויים מן העין ולעיתים רבות את נוכחותם תזהו ע"י הנזק עצמו שנגרם על ידם.

 ישנם רבים בשוק ההדברה המבטיחים הבטחות שווא כאלו ואחרות המונעות משיקולים מסחריים ומאינטרסים לגבי סיכויי ההצלחה בטיפולי הטרמיטים אך האמת היא שעוד לא נוצרה השיטה בעולם אשר מסוגלת להבטיח 100% הצלחה כנגד טרמיטים בזמן שאפילו את הטכנולוגיה שתבטיח את איתור הקן באופן ודאי עוד לא פיתחו!

ואת העובדה המקצועית והכל כך חשובה שלצערנו רק מעטים מן הציבור מודעים לה כי בסימנים לנוכחותם של הטרמיטים והתבססותם החוזרת לביתכם, במידה וטיפול ההדברה לא השיג את תוצאותיו, תוכלו לרוב לזהות רק שנים לאחר התמקמות וההדבקה החוזרת של מושבתם בביתכם, כאשר הנזק וסימני נוכחותם יהיו כבר גדולים וגלויים שוב לעין ובעת שרוב הסיכויים כי גם אותה "האחריות" למשך מספר שנים ששכנעה אתכם פגה, יש כאלו שמנצלים היא דבר עצוב אך נפוץ בישראל .

ישנם מספר אמצעים טכנולוגיים המסוגלים לסייע באיתור נגיעות טרמיטים החל ממצלמות טרמיות שונות ועד לחיישני לחות ו 2CO אך כל בעל מקצוע כנה ומנוסה מיד יאמר לכם כי גם אמצעים אלו מוגבלים ביכולתם ולעיתים רבות מסוגלים להקל על האפשרות לאתר את מיקום הטרמיטים בקיר ,כפי שגם האמצעים הפשוטים עושים היטב , אך לא לאתר את הקן בו שוהים המלך והמלכה ואחרי הכל ללא היכולת להבטיח את חיסולם מן השורש ,הרי שכל מושבת טרמיטים מודברת עתידה לשוב ולהתאושש בשנית גם אם תהליך זה ייקח מספר שנים.


אנו בטוטאל הדברה מבצעים את כל סוגי ההדברה כנגד טרמיטים מתוך ניסיון רב שקיפות ומעל הכל אמינות מקצועית למען לקוחותינו

בלי ניצול ובלי לוקשים !
ישנם מספר טכניקות ושיטות עיקריות להדברת טרמיטים אותם אנו מציעים בנוסף לניטור מקצועי ויסודי מחייב ונדרש בטרם כל פעולה , וביניהן :

 

 • הדברת טרמיטים באמצעות פיתיון ייחודי כנגד טרמיטים אותו נושאים הטרמיטים הפועלים הישר אל המלך והמלכה במקום מסתורם ובכך מבצעים הדברה "מן השורש" . שיטת הדברה זו מתאימה לנגיעות טרמיטים פעילה ונראית לעין בלבד וביכולתה ואפקטיבית מאוד בנוסף ליכולתה לחסוך לכיסכם מאות שקלים וקדיחות לא נעימות בריצוף שלא לצורך , כמו גם שאיננה מצריכה יציאה מן הבית או ארגון מתיש לקראת ההדברה. שיטה זאת נחשבת לבטוחה ביותר מבין השיטות לסביבה ולאדם.

 

 • הדברת טרמיטים באמצעות קדיחות בהיקף המבנה והזרקה בלחץ של חומרי הדברה מורשים וייעודיים כנגד טרמיטים אל תוך תשתית המבנה והמרצפות והמשקופים שבביתכם. שיטת הדברה זאת כנגד הטרמיטים הינה שיטה שמטרתה ליצור חיץ כימי בין הטרמיטים לבין המבנה במקרים בהם נגיעות ומיקומם הפיזי של הטרמיטים אינו ידוע .

 

יתרונות השיטה הם:
יצירת חיץ כימי היקפי ונרחב המוביל לתמותה של הטרמיטים הבאים במגע עם החומר והיכולת למנוע את חדירתם שנית למבנה.

חסרונותיה הם:

 • עבודה מרובה וקדיחה בריצוף קיים
 • צורך לצאת מן הבית
 • עלויות חומרים ועבודה גבוהות ביחס לשיטות אחרות
 • השיטה אינה מכסה את כל שטח מרכז המבנה אלא את היקפו הפנימי והחיצוני כך שאם חדירת הטרמיטים מתרחשת מיסודות הבית אל מרכזו הטרמיטים למעשה לא יבואו במגע עם החומר.

 

 • תחנות ניטור והרעלה חיצוניות כנגד טרמיטים. שיטת זאת להדברה כנגד טרמיטים מהווה בעיקר אמצעי בקרת מזיקים ופיקוח כנגד טרמיטים לווילות , בתי קרקע ומבנים באזורים בהם זוהתה בעבר נגיעות טרמיטים ובנוסף ליכולתה לחסל ולהדביר את הטרמיטים ולהקדים תרופה למכה בטרם כניסתם למבנה היא מהווה אמצעי בקרה ומשמשת כעין פקוחה ושומרת מפני חדירת טרמיטים .

 

בכדי להימנע מתסכול מיותר והוצאות של אלפי ואף עשרות אלפי שקלים כתוצאה מנזקי הטרמיטים ישנה חשיבות גדולה בבחירת בעל מקצוע  אמין ומקצוען שידע לייעץ ולהדריך אתכם נכונה כיצד לפעול בהתאם לתנאי השטח ולא רק להדביר נגיעות קיימת ולהישען על "רעל".

אנו מציעים לכם ייעוץ חינם בנושא וכמובן שלכל הזמנת עבודת הדברה כנגד טרמיטים יתלוו גם המלצות מקצועיות מגובות בדו"ח רשמי ומפורט בנוגע למפגע ולגורמים התומכים בו ולצורכי מניעה ובקרה שוטפים ארוכי טווח.

כמו כן ובנוסף לכל השיטות הדברה כנגד טרמיטים שצוינו מעלה קיימים טיפולי הדברה כנגד מפגע טרמיטים נוספים למבנים ובתים טרום ובמהלך בניה , ולמקרים נוספים יוצאי דופן.

אירגון המדבירים
null
 • קבלו הצעת מחיר חינם עכשיו! חייגו 1700-55-47-47

  נציג מקצועי מטעמנו ישמח לטפל בפנייתכם ולספק עבורכם הצעת מחיר מפורטת ומידע מלא אודותינו.

 • מעוניין לקבל הצעת מחיר

לקוחות ממליצים

יאיר ממליץ

טוטאל בחרתם לא הצטערתם!

רוצה להמליץ לכולם על טוטאל הדברות, סיפקו לי שירות מעולה למסעדה שלי באשקלון! היו לי הרבה נמלים באיזור המטבח וניסיתי כל דבר אפשרי עד שכבר התייאשתי.. התקשרתי לטוטאל והגיע אליי תוך חצי שעה מדביר ודאג להשמיד את כל הנמלים. תודה רבה על שירות מעולה

יורם פרנקו

טוטאל הדברה
5.0
2017-04-24T23:16:20+00:00

יורם פרנקו

יאיר ממליץ
רוצה להמליץ לכולם על טוטאל הדברות, סיפקו לי שירות מעולה למסעדה שלי באשקלון! היו לי הרבה נמלים באיזור המטבח וניסיתי כל דבר אפשרי עד שכבר התייאשתי.. התקשרתי לטוטאל והגיע אליי תוך חצי שעה מדביר ודאג להשמיד את כל הנמלים. תודה רבה על שירות מעולה
עליזה ממלוצה

אמינים, זריזים ומחירים הוגנים..

היו לי ספקות להזמין מדביר שאני לא מכירה אליי הביתה לאחר שבעבר היו לי כמה שממש איכזבו אותי אך כשחייגתי לטוטאל הכל כבר היה מאחורי זה... הגיעו לי לאחר 20 דק' בלבד! מחקו לצמיתות את כל המזיקים שהיו לי בבית (נמלים,ג'וקים ועכבישים) במחיר מאוד הוגן! אז המון תודה לכם ואני ימליץ עליכם לכל הסובבים אותי.

מיכל נרקיס

טוטאל הדברה
5.0
2017-04-24T23:16:17+00:00

מיכל נרקיס

עליזה ממלוצה
היו לי ספקות להזמין מדביר שאני לא מכירה אליי הביתה לאחר שבעבר היו לי כמה שממש איכזבו אותי אך כשחייגתי לטוטאל הכל כבר היה מאחורי זה... הגיעו לי לאחר 20 דק' בלבד! מחקו לצמיתות את כל המזיקים שהיו לי בבית (נמלים,ג'וקים ועכבישים) במחיר מאוד הוגן! אז המון תודה לכם ואני ימליץ עליכם לכל הסובבים אותי.
5
2
הדברה בדרום

טוטאל הדברות | שירותי הדברה

לקבלת הצעת מחיר